Hledat

Kategorie

Košík  

Žádné zboží

Poštovné 0 Kč
DPH 0 Kč
Celkem 0 Kč

Ceny jsou s DPH

K pokladně

Aktuálně

17.12.2015
Od dnešního dne je k dostání knížka povídek Máváme labutím, která vznikla na kurzech Tvůrčího psaní u Reného Nekudy. Těšíme se na její další život a vývoj :-)

7.12.2015
Právě v těchto dnech se tiskne knížka, na které se podílel René Nekuda se svým týmem psavců :-) První informace již brzy zde ...

5.5.2015
Na světě ... jsou překlady titulů "Velké otázky" a "Další velké otázky" od Paula Daviese.

15. října 2014
Světlo světa spatřuje Antikvariát U Veverky, kde pro vás budeme postupně zařazovat zajímavé tituly :-)

06. října 2014
Výborná povídka C. M. Kornblutha "Malá černá brašna" je už dostupná i ve formátu elektronické knihy.

03. října 2014
v našem nakladatelství vychází druhá básnická sbírka pana Josefa Tomáše. Tentokrát pod názvem Obrazy malované slovy.

29. září 2014
Vydáváme naši první elektronickou knihu. Jde o již dobře známého "Básníka" od Alexe Skovrona, který vyšel před časem také v tištěné formě.

8. září 2014
Koncem září se na pultech knihkupectví objeví zajímavá povídka, která v překladu nese název "Malá černá brašna". Jde o původní povídku The little black bag od autora C. M. Kornblutha, která vyšla v Astounding Science Fiction magazine v roce 1950.   

V těchto dnech se také dokončuje naše první E - kniha a to Básník, následovat bude Malá černá brašna a postupně budou vydány všechny básnické sbírky pana Josefa Tomáše. Máte se tedy na co těšit :-)
 

9. července 2014
Právě vyšel překlad Alexe Skovrona "The Poet". O překlad, pod názvem "Básník", se postaralo duo Josef Tomáš a Hana Tomková. 

16. května 2013 vychází překlad knihy Michaela Heapa "TEORIE DUŠE - Věčné sebeuvědomování", která se hned představí na mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy Praha 2013 v Holešovicích.

 

Newsletter

Nakladatelství Ing. Petra Lukšíčka U Veverky bylo založeno na počátku dubna 2013. Jedním z hlavních impulsů byla snaha pomoci Čecho-australanovi, panu Josefu Tomášovi, který se rozhodl vydat překlad knihy Michaela Heapa Universal Awareness (A Theory of the Soul).


„Původně se jednalo o knihu pro mé spolužáky a pár známých,“ jak říká sám básník Josef Tomáš. „Pak mě ale napadla myšlenka vydat knížku Teorie duše pro širší veřejnost. Mám velkou radost, že se to nakonec povedlo i díky Petrovi, který během měsíce a půl zajistil všechny aktivity potřebné k tisku a distribuci knihy.“

Spolupráce s panem Tomášem pokračovala i nadále a výsledkem je sedm vydaných knížek během tří let.

Píše se rok 2016 a Veverka oslovuje spisovatele a novináře Reného Nekudu – dnes předního lektora tvůrčího psaní v ČR. Ještě téhož roku vychází první společný titul nazvaný Hakuna Matáta. Jedná se o mezinárodní projekt a celkový finanční výtěžek ze křtu a prodeje knihy putuje do Keni na vybavení místních škol pro ty nejmenší děti.

 

Dalším titulem pak byla kniha Máváme labutím, která vznikla během kurzů tvůrčího psaní, které René vedl. Jedná se o 21 povídek od 12 autorů.

Veverka byla také u vydání Kreativního zápisníku (René Nekuda a Tereza Lukešová) pro všechny nadšené „psavce a kreativce“. A výsledek? Kreativní zápisník patřil mnoho týdnů mezi nejprodávanější knihy roku 2017.

Poslední vlaštovkou nakladatelství je pak kniha Michaely Mikulové CHODIT PO ŠPIČKÁCH, která popsala dechberoucí formou deníku dospívání třináctileté dívky a vztah uvnitř její rodiny. Tato knížka je určena nejen dětem, ale i jejich rodičům, a má nemalé ambice. Protože každého z nás doslova nutí přemýšlet nad tím, jaký máme vztah se svými dětmi a zda bychom na něm přeci jen mohli něco změnit…

 

MÁTE ZAJÍMAVÝ PŘÍBĚH?

CHCETE SI SPLNIT SVŮJ SEN A VYDAT VLASTNÍ KNIHU?

PAK JSTE TADY SPRÁVNĚ!

TĚŠÍME SE NA VÁS A NAŠI SPOLEČNOU CESTU...

 

Petr Lukšíček